Urządzając mieszkanie, chcemy, aby nasze wnętrza zawsze wyglądały stylowo i atrakcyjnie, przyciągając zazdrosne spojrzenia odwiedzających nas gości. Kupujemy więc meble, dywany, zasłony, malujemy ściany, zapominając niestety, jak duże znaczenie dla wystroju wnętrza mają gustowne i eleganckie drzwi wewnętrzne oddzielające poszczególne pomieszczenia.

Laminat czy drewno – co będzie lepsze.

Mimo że obecnie obowiązujący staje się trend polegający na niemontowaniu drzwi, to jednak każdy musi mieć ich co najmniej jedną parę. Nie należy się przy ich wyborze zdawać na przypadek, a nadal spotykane białe drzwi wewnętrzne, podatne na zabrudzenia, lepiej od razu zastąpić nowoczesnymi drzwiami wewnętrznymi zrobionymi z praktycznych laminatów lub zawsze modnego drewna.

Ogólnodostępne w sklepach skrzydła drzwiowe produkowane z tworzyw sztucznych przyciągają licznych nabywców przede wszystkim szeroką gamą kolorów, rozmiarów i wzorów wykończenia powierzchni. PCV jest też łatwe do utrzymania w czystości, a poza okazjonalnym myciem nie wymaga praktycznie żadnych specjalnych zabiegów konserwacyjnych i dlatego tak chętnie jest wykorzystywane w produkcji drzwi wewnętrznych. Cena ich również nie jest zbyt wygórowana, a najlepiej wykończone modele kosztują maksymalnie kilkaset złotych. Jednak decydując się na nie, trzeba także liczyć się z ich wadami, a największą jest duża podatność na uszkodzenia natury mechanicznej. Pękniętych tanich drzwi wewnętrznych z PCV niestety nie da się naprawić i całe skrzydło trzeba będzie wymienić na nowe.

Dlatego wybór solidnych i łatwiejszych w eksploatacji drzwi wewnętrznych drewnianych będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Produkuje się je najczęściej z litego drewna, choć równie często spotyka się lżejsze konstrukcje z klejonych warstwowo listew. Taki przekładaniec, przypominający sklejkę jest mocniejszy, a przeciwny układ słojów zmniejsza podatność na wypaczanie. Z tego praktycznego materiału, będącego też najlepszym naturalnym izolatorem cieplnym, produkuje się różne modele skrzydeł drzwiowych, zaspokajających potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Bez problemu kupimy robione z niego drzwi wewnętrzne przesuwne z efektownym oszkleniem, czy szerokie drzwi dwuskrzydłowe wewnętrzne, a nawet zewnętrzne, często montowane w miejsce stosowanych zazwyczaj jednoskrzydłowych.

Drzwi zewnetrzne, jakie sprawdzą się w każdych warunkach.

Wybór odpowiednich drzwi do wnętrza naszego domu nie jest prostym zadaniem, ale z równą starannością trzeba podejść do kwestii odpowiednich drzwi wejściowych zewnętrznych, chroniących nasz dom nie tylko przed warunkami atmosferycznymi, ale również przed włamywaczami. Tutaj wybór wydaje się oczywisty i kiedy zależy nam na najwyższym poziomie bezpieczeństwa, to musimy zamontować jeden z wybranych modeli drzwi zewnętrznych antywłamaniowych. Najlepsze oczywiście będą te zrobione z metalu, a nic nie zastąpi wytrzymałości drzwi zewnętrznych stalowych, które w połączeniu z dodatkowymi zabezpieczeniami i mocną ościeżnicą, będą służyć naszej rodzinie przez wiele pokoleń.